X
<svg class="herion-back-to-top"><g><line x2="227.62" y1="31.28" y2="31.28"></line><polyline points="222.62 25.78 228.12 31.28 222.62 36.78"></polyline><circle cx="224.67" cy="30.94" r="30.5" transform="rotate(180 224.67 30.94) scale(1, -1) translate(0, -61)"></circle></g></svg>

FAQ

Kdo jsme?

Jsme cloggingová taneční skupina sdružující jedny z nejlepších cloggerů v ČR.

Co děláme?

Vytváříme show, která přesahuje tradiční pojetí cloggingu a propojuje ho s ostatními uměleckými obory. Předáváme příběhy, emoce a neopakovatlené zážitky.

V čem jsme unikátní?
  1. Zabýváme se unikátním žánrem – cloggingem. 90% populace tento styl nikdy na živo neviděla.
  2. Většina ostatních cloggingových skupin se orientuje na úspěch v cloggingových soutěžích. My naši show tvoříme pro širokou veřejnost tak, aby jí vtáhla do děje a bavila.
  3. Tradiční clogging rozvíjíme do zcela nových forem performace – street clogging, clogging&live music, acroclogging.
  4. Spolupracujeme s těmi nejlepšími tanečníky, kteří mají ambice posouvat hranice svého oboru a vnášejí do show svou kreativitu a osobnost. Naši členové z většiny zároveň aktivně působí ve svých kmenových skupinách.
Jak vypadá naše show?

Naše nabídka je obsáhlá a program přizpůsobujeme konkrétní akci. Kontaktujte nás s Vaší představou a domluvíme se na ideálním programu pro Vás. Ukázky naší show naleznete na těchto stránkách či našich sociálních sítích. Nabízíme rozsah programu od několika minut po celovečerní představení. V rámci naší show nabízíme i možnost workshopů cloggingu pro veřejnost nebo jako součást soukromých akcí.

Jak jsme vznikli?

Prvním milníkem, který byl podnětem pro vznik skupiny, je tanec Fotbálek, který nacvičila taneční skupina Caramelka a Klepeto spolu s Markem Chytrou v roce 2019. Za bouřlivého potlesku byl tanec poprvé představen na Pardubické Ryengli na podzim téhož roku. Ovace publika a nadšení tanečníků z tvorby tance daly vzniknout uskupení Cloggers. Nicméně covidová situace zbrzdila další přímou spolupráci, a tak řádný počátek skupiny započal až od roku 2021. Od té doby Cloggers rozšiřují svůj repertoár a oslovují další skupiny pro novou spolupráci. V současnosti pracujeme na nové show.

Jaká je struktura Cloggers

Cloggers je komunita, směr, cesta. Jádro skupiny tvoří cca 10 členů, kteří jsou hlavním kreativním a organizačním hybačem komunity. Cílem jádra je posouvat hranice komunity a tvořit kvalitní show spolu s její širší vrstvou. Tu tvoří neomezeně velká skupina tanečníků, kteří taktéž pochází z jakýchkoliv tanečních skupin. Obě vrstvy jsou si rovny a členění je z důvodu organizace komunity a měřítka show. Obě vrstvy Cloggers mají svá vlastní nebo společná vystoupení a eventy (dle typu akce). Dveře do Cloggers jsou otevřené všem.

Proč se k nám přidat?

Hledáme nové členy, kteří se ztotožňují s koncepcí Cloggers. Baví Vás clogging? Chcete se intenzivně rozvíjet spolu s nejlepšími? Jste připraveni přebrat za svůj projev plnou zodpovědnost? Těšíme se na Vás!

Jak se k nám přidat?

Kontaktujte nás ZDE. Pozveme Vás na náš trénink, pak zajdeme na něco dobrého, probereme vizi naší spolupráce a je to.

Jak s námi můžete spolupracovat?

Jsme otevřeni všem formám spolupráce. Spolupráce s tanečními skupinami, hudebními skupinami/sólisty, uměleckými skupinami, herci, akrobaty, komiky… hranice pro nás neexistují. Kontaktujte nás ZDE.

Co je clogging?

Clogging, tzv. Americký Step, je původně americký lidový tanec. Je příbuzný známějšímu Tap Dance – Stepu. Klasické pojetí Stepu i Amerického stepu představuje tanec prováděný údery nohou s občasným rytmickým doprovodem rukama. Dnešní pojetí cloggingu je však různorodé a mnohem více obohacené o pohybovou složku. U skupiny cloggers i o mnoho dalších inovativních prvků. Rozdílem mezi Cloggingem a Stepem není jen odlišný styl tance, ale i obuv. V obou případech jsou stepky vybaveny plechem, aby byl zvuk tanečníka dobře slyšet, nicméně cloggingové stepky mají oproti Tap Dance stepkám plech dvojitý. Zvuk je díky tomu zvonivější, průraznější a méně konkrétní.

Nabízíte také kurzy pro začátečníky?

V současné době kurzy pro začátečníky nenabízíme, protože víme, že kvalitní kurzy cloggingu Vám můžeme doporučit v našich kmenových tanečních skupinách, ve kterých jako lektoři působíme. Kontaktujte nás, nebo se obraťte přímo na spolupracující skupiny:

Caramelka | Klepeto

 

 

Cloggers