X
<svg class="herion-back-to-top"><g><line x2="227.62" y1="31.28" y2="31.28"></line><polyline points="222.62 25.78 228.12 31.28 222.62 36.78"></polyline><circle cx="224.67" cy="30.94" r="30.5" transform="rotate(180 224.67 30.94) scale(1, -1) translate(0, -61)"></circle></g></svg>

About

O nás

Cloggers je taneční skupina sdružující nejlepší stepaře (cloggery) v ČR. Vytváří show, která přesahuje tradiční pojetí cloggingu a propojuje ho s novými žánry a uměleckými obory a to zejména díky spolupráci s tanečníky a umělci z těchto oborů. Do celkového zážitku vnáší herecké výkony, příběhy a vtip. Propojují tanec, rytmus a hudbu v jeden celek.

Team_cloggers

Členové Cloggers mají mnohaleté zkušenosti ze svých domovských tanečních klubů. Umisťují se na předních příčkách na mistroství ČR v Cloggingu. Každoročně vystupují v Čechách, Slovensku, Německu, Francii, Itálii, Švýcarsku, Polsku i USA. Díky této mnohaleté zkušenosti, špičkové taneční úrovni a propojování stepu s dalšími uměleckými obory jsou Cloggers unikátním projektem nejen v ČR, ale i v celé Evropě.

Hronov_kompr

Do celkového zážitku vnášíme herecké výkony, příběhy a vtip, propojujeme tanec, rytmus a hudbu v jeden celek. Ať už vystupujeme na ulici či na velké stage, užíváme si každý moment propojení energií mezi námi a publikem.

edda_Q5A0309

Naším velkým cílem je propojit cloggingovou (stepařskou) komunitu v Čechách a obohacovat se navzájem. Spolu s tím zvýšit povědomí o cloggingu, který je současnou veřejností vnímán jako okrajový styl tance. Tradiční formu cloggingu přetváříme do nové soudobé formy obohacené o prvky klasického stepu, street dance a dalších žánrů.

Our team

Členové

Jirka Vašák jr.

Se stepem jsem začal už ve čtyřech letech. Nejdřív jsem působil v taneční skupině Caramella a pak v její nové generaci – skupině Caramelka, kterou od roku 2010 vedu spolu s Jarmilou Vašákovou. V patnácti letech jsem začal studovat Pražskou taneční konzervatoř, kterou jsem však musel ze zdravotních důvodů opustit. Největší taneční zkušenosti jsem tak nasbíral právě s Caramelkou, se kterou každoročně vystupujeme po Čechách i v zahraničí. Například na Slovensku, v Polsku, Německu, Švýcarsku, Itálii, Francii a dalších zemích. Za ta léta jsem byl součástí porot tanečních soutěží, reklam, televizních pořadů a díky spolupráci s ČT například i v obou sériích seriálu Kukačky. Kromě působení v Cloggers a Caramelce jsem od roku 2022 stepařem v rámci pěveckého sboru Marika Singers a Voices.

Kromě tance se intenzivně věnuji hudbě. Hraji na několik hudebních nástrojů a zpívám. Největší radost a „pocit štěstí“ mám ze hry na bicí a jakékoli další perkusivní nástroje. Nedokážu běhat ani dělat cokoli jiného mimo rytmus, jsem tak trochu živoucí metronom.

Ája Volfová

Cloggingu se věnuji už 16 let, z toho nejdéle působím v taneční skupině Klepeto, se kterou máme za sebou spoustu úspěšných let na tanečních soutěžích i na vystoupeních pro diváky. V nedávné době jsme se dokonce účastnili tour s Michalem Horákem, se kterým jsme stepovali na jeho koncertech. Clogging byl, je a věřím že i bude hlavní náplní mého života. Na OMČR jsem si za svůj život vystepovala v individuálních kategoriích (sólo, freestyle, a capella) 13x umístění na prvních třech pozicích (z toho 5 mistrovských titulů) a dalších 9 umístění za skupiny a dua (z toho 5 mistrovských titulů). Kromě cloggingu jsem se dva roky věnovala také tapu – klasickému stepu.

Ráda clogging mixuji s různými tanečními styly (hiphop, street dance, shuffle, tap). Nejvíc mě baví vymýšlení i učení se sestaviček, trénování techniky, učení se nových tanečních stylů, které lze se stepem propojovat a vlastě úplně vše se stepem spojené.

Tomáš Lorenc

Ačkoliv se stepu věnuji už dvacet let, pořád mě udivuje, kolik nabízí nových možnosti. Spolu s Jirkou a Honzou těžím ze zkušeností ve skupině Caramelka, kde působím jako trenér a choreograf. Kromě cloggingu se věnuji architektuře, která je mou profesí, a hudbě. Po zkušenosti ze sólové hudební dráhy a účastí v několika hudebních skupinách se nyní zabývám propojením cloggingu s hudbou. Hledám hranice tohoto propojení a následně je bez milosti překračuji!

Rád při tanci komunikuji s publikem a zapojuji ho do děje. Na stepu mě nejvíc baví hrátky s rytmem, vymýšlení nezatančitelných kombinací a hraní na hudební nástroje při stepování.

Honza Říha

Pracuji jako IT tester. Mezi mé další koníčky patří elektrotechnika, truhlařina a v podstatě všechna řemesla. Zároveň jsem lektorem v Bungee Workout D&D fitness studiu. Dalo by se říct, že tak žiju dva životy, kde na jedné straně jsem kutil a na druhé straně tanečník. Mimo clogging, se kterým jsem začal od 8 let, jsem se chvilku věnoval klasice, latině, hipp-hopu a párové akrobacii. Se stepem působím i jako choreograf a lektor ve skupině Caramelka.

Rad do choreografií vkládám akrobacii a moderní pohyby, které jsou pro mě třešinkou na dortu naší show. Před tím, než člověk vystoupí na podium, miluji tu trochu nejistoty, improvizace a vzrušení které vnáší publikum do tance. Nejvíce mě pak naplňuje potlesk od publika, který mi tím říká, že se ta dřina vyplatila a že jsme diváky pobavili.

Jirka Cabicar

Už jako malý kluk jsem miloval pohyb a od svých deseti let jsem začal dělat clogging. Jako tanečník jsem prošel už třemi kluby, ale nejdéle jsem tančil se skupinou Klepeto. S tou jsem se pravidelně účastnil soutěží a mistrovství ČR v cloggingu a umísťoval se na předních příčkách. Kromě stepu se odmalička věnuji hudbě a prošel jsem několika orchestry i kapelami. Teď už několik let hraju na flétnu a akordeon ve folk-punkové kapele Foggy Dude.

Na stepování mě baví silné propojení mezi písničkou a pohybem. Step krásně spojil moje nadšení pro hudbu a vyjadřování rytmu.

Ema Kestřánková

Jako každá malá holka jsem chtěla být baletka. Hm… těsně vedle. Začala jsem před lety stepovat jen kvůli tomu, abych se stala otravným a hlučným mladším sourozencem numero uno. Po pár letech rodinného neklidu jsem ale zjistila, že mi rachot stepovacích bot nepřináší pouze pocit zadostiučinění, ale že je to umění, ve kterém jsem se našla. Nejinak to bylo s hrou na housle. Když jsem poprvé spojila oba rámusy dohromady, věděla jsem, že tohle je to, co hledám.

Mimo stepování a hry na housle se věnuji LARPu, veterinářství a ekologii.

Marek Chytra

Marek Chytra je mladý a úspěšný stepař, několikanásobný Mistr ČR, Mistr Evropy a Vicemistr světa tančí Tap Dance (klasický/jazzový step), Clogging (americký country step) a Irish Step Dance (irský step). Marek je akreditovaný porotce CCCDCA, choreograf a lektor cloggingu.

Kateřina Ondrůšková

Honza Kudláček

Cloggers